HiFiMAN HE400S Review - Hifiman Iran Dealers - WWW.PCMAXHW.COM

نقد و بررسی تخصصی هدفون اودیوفایل های فای من اچ ای 400 اس – Hifiman HE400S Review دیدگاه تان را بنویسید

سلام , وقت بخیر

امروز در پی سی ماکس قصد نقد و بررسی یک هدفون دیگر را داریم. موضوع بررسی ما هدفونی از کمپانی خوشنام های فای من با نام  اچ ای 400 اس  –  HiFiMAN HE400S است. تخصص اصلی کمپانی HiFiMAN  در ساخت هدفون هایی با درایو پلنرمگنتیک است به گونه ای که در بازه زمانی بیش از یک دهه فعالیت میتوان ها فای من را بزرگترین و با تجربه ترین کمپانی در ساخت هدفون های پپلنرمگنتیت به شمار اورد. البته در این بازه زمانی این کمپانی چندین مدل متفاوت را با درایو معمول داینامیک نیز تولید وو عرضه کرده که باز خورد های مثبت بسیاری را از سوی جامعه موسیقی دوست و سایت های نقد و بررسی دریافت کرده است.

جهت مشاهده تصویر در ابعاد بزرگتر لطفا بر روی انها کلیک کنید.

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

هدفون HiFiMAN HE400S  ارزانترین و مقرون به صرفه ترین هدفون پلنرمگنتیک این کمپانی است که در زمان عرضه جوایز بسیار زیادی را از آن خود نمود و بازخورد های بسیار مثبتی از سوی جامعه اودیوفایل دریافت کرد و 2 هدفون قدیمی تر سنهایزر HD650  و HD600  را پشت سر گذاشت و استاندارد صوتی جدیدی را در قیمت پایین ارائه داد.

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

اچ ای 400 اس با وزن 350 گرم یکی از سبک ترین هدفون های پلنرمگنتیک پشت باز تولید شده در دنیا است. اگر کمی جستوجو کرده باشید بی شک کمپانی های زیادی را خواهید دید  که هدفون هایی با این تکنولوژی را با وزن بیشتری تولید و عرضه کرده اند،  به عنوان مثال میتوان به هدفون ساخته برندی اودیزی و از سری LCD   پشت باز با وزن تقریبی 550 گرم به بالا اشاره کرد.

 

کیفیت ساخت و طراحی

در نگاه اول شاید هدفون کمی خشک در دست به نظر برسد و چندان انعطاف پذیر نباشد اما هنگام استفاده مشکلی از این بابت ایجاد نمیکند. طراحی این هدفون همانند سایر مدل های برند های فای من ظاهر کلاسیک , زیبا , تمیز و ساده ای دارد و رنگ نقره ای و مشکی به خوبی در بدنه هدفون ترکیب شده است. در بدنه هدفون از ترکیب فلز و پلاستیک با کیفیت استفاده شده است که ساختار محکم و مقاومی دارد و در صورت استفاده صحیح سالها میتوان بدون مشکل از هدفون لذت برد. مانند سایر هدفون های های فای من مکانیزم تنظیم هدبند به صورت کلیکی است و در 6 مرحله میتوانید بر اساس سایز سر آن را تنظیم کنید.

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

راحتی

همانطور که در قبل هم اشاره کردم 400 اس یکی از سبک ترین هدفون های پلنرمگنتیک موجود میباشد به گونه ای که بعد از تنظیم هدبند و قرار دادن روی سر هدفون به خوبی در جای خود قرار میگیرد. شاید اوایل استفاده از هدفون احساس کمی فشار بیشتر را در دور گوش حس کنید که به مرور زمان رفع میشود. مانند دسته زیادی از هدفون های دیگر, وزن هدفون به خوبی روی سر تقسیم شده و احساس سنگینی و عدم تعادل مناسب وجود ندارد. هنگام حرکت دادن سر ( مثل زمان هد زدن ) هدفون محکم روی سر قرار گرفته و هیچ حرکت اضافه ای نکرده و به شما اجازه میدهد تا ساعت های طولانی از موسیقی لذت ببرید.

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

پدها

پدهای هدفون از نوع فوم با روکش مخلمی و زاویه دار هستند ( ولور پد ) و کیفیت خوبی دارند که در استفاده طولانی مدت بدون تعرق و گرم شدن گوش میتوانید از هدفون استفاده استفاده نمایید. روکش مخملی پد های HiFiMAN HE400S  در مقایسه با Philips Fidelio X2  کمی لطیف تر و نرم تر است و بافت کمتری دارند. در اکس 2 بافت مخملی کمی ضخیم تر میباشد. همواره بزرگترین ایرادی که بر این نوع از پد ها وارد بوده این است که به دلیل مخملی بودن گرد و غبار محیط  به سرعت جذب پدها میشود، اما از سوی دیگر به دلیل نرم تر بودن نسبت به پد های چرمی و راحتی بیشتر در استفاده طولانی مدت، بیشتر کمپانی ها در انتخاب پد از ان متریال استفاده میکنند. پد ها قابل تعویض هستند و میتوانید از سایر پد های HiFiMAN بر روی این هدفون استفاده کنید. مانند Focus  پد یا پد های چرمی و یا  پد های تولید شده سایر برند ها. پد ها ظاهر دایره ای شکلی دارند که هنگام قرار دادن روی سر گوش ها با لایه پارچه ای سطح بیرونی درایو مماس میشود اما همواره دور گوش کاملا راحت بوده و میتوان ساعت ها از هدفون  استفاده کرد.

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

کابل

همانند سایر هدفون های جدید برند HiFiMAN در ایند هدفون هم شاهد کانکتور های با اتصال 2.5 میلیمتر با کاپ های هدفون و کانکتور ورودی 3.5 میلیمتر با ظاهر L شکل هستیم. بافت پارچه ای دور تا دور کابل را پوشانده است اما بخش Y شکل که کابل اتصال به کاپ های راست و چپ هدفون را از هم جدا می سازد هنگام برخورد با لباس کمی مایکروفانیک ایجاد میکند. کیفیت باخت خارجی در حد خوبی است اما هنگام استفاده از هدفون , کابل خیلی انعطاف پذیر نیست. به طور کل کیفیت و طراحی کابل مشکلی ایجاد نمیکند و همه چیز در حد خو و مطلوبی است.

مایکروفانیک کابل : سر و صدای شنیده شده از برخورد کابل هدفون به اشیا خارجی ( همانند لباس )

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

درایو هدفون

400 اس یکی از ارزانترین هدفون ها با تکنولوژی پلنرمگنتیک موجود در دنیا است. درایو های پلنرمگنتیک از ساختار متفاوتی برای ایجاد امواج صوتی استفاده میکنند. در تکنولوژی داینامیک درایو که در اکثر هدفون های اطرافمان میبینیم، صدا توسط اهن ربا –Magnet- و اتصال ان به سیم پیچ مخروط شکلی ( کویل – Coil  ) که به دیافراگم-Diaphragm- متصل است و با عبور جریان الکتریکی در مدار و حرکت دیافراگم موج صدا تولید میشود. در تکنولوژی پلنرمگنتیک دیافراگم قطر بسیار باریکی دارد ( نانومتر ) و روی مدار چاپی قرار میگیرید که در طرفین آن یا یک طرف از صفحه اهن ربا استفاده میشود. و با عبور جریان الکتریکی در مدار دیافراگم به عقب و جلو حرکت میکند و موج صدا را تولید میکند. در اینده مقاله ای کامل در این زمینه در سایت منتشر میکنیم.

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

امضا صدا

امضا صدایی این هدفون در رده خنثی )نئوچرال  (Neutral  قرار میگیرید.  اما بر خلاف تعداد زیادی از هدفون ها با صدایی انالیتیکال که صرفا برایتنس بالای صدا باعث میشود جزئیات صدا بیشتر شنیده شود در صورتی که در سایر طیف های صدا مانند فرکانس های پایین بیس شاهد کاهش کیفیت و حجم و همینطور در فرکانس های بالا شاهد شارپنس کنترل نشده و زننده باشیم و یا در مید رنج صداها باریک و فاقد ضخامت کافی و در مجموع غیر طبیعیی باشند، های فای من 400 اس توازنی بین صدای روشن اما بالانس و نرم در تمام طیف های فرکانسی به همراه بیس با کیفیت خیلی خوب و بالانس با حجم کاملا استاندارد و مناسب و عمیق با پاسخ سریع و کاملا متمرکز ایجاد کرده. ایمیجینگ و ساند استیج، هولوگرافی، سه بعدی و بزرگ با مید رنج ایری و باز میباشد, تریبل با جزئیات صدای بالا بوده اما سطح برایتنس و مقدار ان به خوبی رعایت شده و نرمی صدا در تمام راه لذت گوش دادن به موسیقی را چندین برابر میکند.

 

ساند استیج و ایمیجینگ

ساند استیج در 400 اس ابعاد بزرگتری از حالت استاندارد هدفون های پشت باز دارد. با این وجود و بر خلاف انتظار که صرفا صداها غیر طبیعی و خیلی دور با وضوح پایین به گوش برسد، در 400 اس صداها صمیمی بوده و تک تک اجزا تولید کننده صدا در موسیقی از وضوح بسیار خوبی برخوردار هستند. همچنین تمام ادوات موسیقی در ساند استیج ضخامت خوبی دارند و در انواع موسیقی به خصوص موسیقی کلاسیک شاهد استیج عریضی هستیم و در عین حال صداها کاملا باز و ایری است. به نوعی میتوان HE400S  را یک پله بالاتر از هدفون های هم نوع خودش دانست. در این هدفون بیشترین تمرکز بر روی تکامل صدا بوده و در موسیقی هایی همچون موسیقی الکترونیک یا اکوستیک ساند استیج هولوگرافیک اطراف شما را از موسیقی پر میکند. باید بگویم حس واقعی بودن صداها و متصل شدن شنونده با موسیقی همچنین تمرکز بر روی موسیقی و لذت بخش بودن آن یکی از نقاط قوت اساسی در این هدفون به شمار می آید. میتوان گفت کاری که های فای من با این هدفون انجام داده تحسین فراوانی به همراه دارد زیرا  با وجود اینکه صداها کاملا باز و ایری و با ضخامت خوب و عریض و هولوگرافیک هستند، اما هرگز امضا صدا هدفون به سمت انالیتیکال و کاملا روشن تغییر پیدا نمی کند. ایمیجینگ و لایه های موسیقی و ادوات استیج بسیار خوب هستند و چشم بسته میتوانید اجزای موسیقی را در ذهن خود نشانه گذاری کنید. به دلیل منسجم بودن، لایه های صدا کیفیت و وضوح  خوبی دارند و تقریبا صدایی در موسیقی نیست که با وضوح خوبی شنیده نشود و یا مبهم باشد.

 

بیس و ساب بیس

400 اس در وهله اول هدفونی است که توازن بین صدای با جزئیات زیاد و نرم بودن و عدم تداخل فرکانس ها و بیس مناسب را ایجاد کرده است. بیس در تمام فرکانس ها کاملا بالانس بوده و همچنین کیفیت خوب و پاسخ سریع ان در این بازه از هدفون ها کمتر یافت میشود. پاسخ سریع بیس به همراه حجم خوب در موسیقی های با بیس سنگین ترکیب بیسی عمیق با کیفیت خیلی خوبی است و به هیچ وجه شاهد اور پاور بودن بیس و تداخل در مید رنجج نیستیم و  همچنین در سنگین ترین بیس ها بخش پایینی مید رنج همواره پایداری، بالانس، ضخامت و شفافیت خود را حفظ میکند. بیس این هدفون به لطف استفاده از درایو پلنرمگنت از رقبا گران قیمت تر هچون سنهایزر  HD650 و HD600 متمرکز تر و با پاسخ سریع تر و دارای کیفیت بهتری است. البته این پر حجم ترین بیسی نیست که در این بازه بتوانید بشنوید اما کیفیت در اولویت اول قرار دارد و از حجم بسیار مناسبی برخوردار است. البته بیس هد ها بهتر است گزینه Philips Fidelio X2  را مد نظر داشته باشند اما همچنان بیس 400 اس بهترین کیفیت و بالانس ترین را در این بازه دارا میباشد و برای اکثریت افراد راضی کننده میباشد. مید بیس سریع و ساب بیس عمیق با بیس کاملا متمرکز با پاسخ عالی و کیفیت خوب میباشد که قطعا با کلمه ای کمتر از ان عالی نمیتوان آن را توصیف کرد. پاسخ فرکانسی در این بخش همواره خنثی میباشد، تاکید بیش از اندازه ای بر روی آن نشده و کاملا کنترل شده است. البته های فای من HE400i یعنی برادر بزرگتر همچنان از بیس متمرکز تر با حجم بیشتر و عمیق تر و ضرب محکم تری برخوردار است اما در مقایسه با این هدفون همانطور که از قبل اشاره کرده ام بیس 4000  اس را یکی از بهترین ها در کلاس خود دانست.

 

ووکال و مید رنج

های فای من همیشه در تجهیزات صوتی تولیدی خود از جمله پخش کننده های صوتی های-رزلوشن یا هدفون های پلنرمگنتیک یا ایرفون های داینامیک درایو، فرکانس های مید رنج را هدف قرار داده است به گونه ای که افراد زیادی مید رنج هدفون های های فای من را ” جادویی ” مینامند.  خوشبختانه 400 اس هم از این قائده مستثنی نیست. مید رنج در این هدفون کاملا باز بوده و فضای بزرگ با لول ایر خوب را شامل میشود. تمامی صداها ضخامت خوبی دارند و حس فضای اطراف ادوات موسیقی در 400 اس به خوبی نمایش داده شده است. بخش پایینی مید رنج (لاور مید، lower-Mid) وکال صدای مرد و زن وضوح خوبی دارد و بر خلاف Philips X2  از فاصله دور به گوش نمیرسد و فوروارد نیست که این موضوع باعث شده صدای خواننده نزدیک تر، طبیعی تر و با وضوح و وزن بهتری به گوش برسد و ضخامت بیشتری پیدا کند. البته ضخامت بسیار زیاد در ووکال و اغراق باعث میشود بعضی از صداهای خشک کمی غیر طبیعی و کشیده به گوش برسند که 400 اس بالانس خوبی را در این بین حفظ کرده است. مید رنج کاملا غنی و پر جزئیات است اما بدون برایت شدن و انالیتیکال شدن صدا. سطح جزئیات ریز در مید رنج هم در حد قابل قبولی است. همچنین مید رنج سطح ایر خوبی دارد و جداسازی صداها و ضرب ان ها کاملا داینامیک و زنده است.

 

تریبل

تریبل در کنار مید رنج 400 اس یکی دیگر از بخش های قابل تحسین این هدفون است. در این هدفون تریبل مقداری کاملا کافی دارد.( نه کم و نه زیاد دقیقا به مقدار لازم ). هر سبکی از موسیقی را که با 400 اس گوش دهید، از کلاسیک گرفته تا ترش متال، تریبل همواره کاملا داینامیک میباشد و ضرب خوبی دارد اما در همان حال کاملا بالانس و با سطح ایر خوبی بوده. البته نه بسیار ایری که بیش از اندازه روشن باشد. میتوان گفت که  دقیقا به میزان لازمم برایتنس صدا و نرمی با هم ترکیب شده اند و رزلوشن و ضخامت خوبی را به وجود آورده اند و اغراق یا تاکید بیش اندازه در این بخش صورت نگرفته است و سعی بر این بوده که صداها نا خواسته داغ نشود که باعث ایجاد هارشنس ( خشن ) یا خشکی یا لبه دار شدن بخش بالای مید رنج شود.  به طور کل تمامی المان های صوتی این بخش کاملا بالانس و نرم است.

 

عملکرد در فیلم و بازی
بعد از انجام تست ها در پخش فایل های صوتی تصمیم گرفتیم پا را فراتر گذاشته و عملکرد هدفون را در فیلم و بازی نیز مورد آزمایش قرار دهم. تجهیزات مورد ازمایش در فیلم شامل یک دستگاه PlayStation 4 جهت پخش دیسک بلوری و اتصال از طریق ورودی اپتیکال به IFI Audio Micro iDSD میباشد. بعد از تست چندین عنوان فیلم بر روی بلوری میتوان گفت بار دیگر 400 اس ما را تحت تاثیر عملکرد فوق العاده خودش قرار داد. جزئیات صدا در فیلمی مانند Inception و Interstellar را کمتر از خیره کننده نمیتوانم خطاب کرد و تجربه اتصال و در آمیختگی به فیلم را در کمتر هدفونی به این شکل تجربه کرده ام. جزئیات صدا در فیلم ده ها برابر موسیقی است که خود باعث میشود بعد دیگری را در هدفون کشف کنید. در واقع تجربه صدا خارج از سر در هنگام تماشا فیلم بیشتر از موسیقی خودنمایی میکند ولی بهتر است بدانید عملکرد این هدفون و تکامل صدایی را میتوانم بسیار بهتر از هدفون هایی که صرفا ساند استیج بسیار بزرگتر و تجربه کامل خارج از سر را ارائه میدهند بدانم. صدای 400 اس در بازی شوتری مانند Battlefield 1 بسیار فراتر از انتظار من بود. به لطف ایمیجینگ دقیق صدای دشمنان در فاصله دور به خوبی قابل تشخیص است و صدای شلیک گلوله ها و جزئیات بسیار ریز مثل راه رفتن بر روی سطح های متفاوت همگی در سطح بسیار خوبی و مطلوبی قرار دارند. این هدفون در صورت استفاده با امپ و دک بسیار خوب به راحتی از تعداد زیادی از هدفون ها گیمینگ پیشی میگیرد.

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

 

متریال استفاده شده جهت تست هدفون شامل فایل های های-رزلوشن با عمق 16 و 24 بیت و نرخ نمونه برداری 96 و 192 کیلو هرتز و DSD با فرکانس 2.5 و 5.6 مگاهرتز و سورس اصلی میباشد و تجهیزات متصل شده کامپیوتری بر پایه ویندوز 100 بوده است.

 

HiFiMAN HE400S  در مقایسه با Philips Fidelio X2

HE400S  : ساند استیج هولوگرافیک و سه بعدی، ارائه صدا تمیز تر با وضوح بالاتر , بیس و ساب بیس با حجم کمتر اما متمرکز تر و سریعتر و کیفیت بهتر , تریبل با مقدار بیشتر و ضخامت بیشتر و نرم تر , ووکال کمی طبیعی تر و کمی ضخامت بیشتر و وضوح کمی بهتر اما نزدیک به هم

X2   : ساند استیج کمی عریض تر, حجم بیس و ساب بیس به مقدار قابل توجهی بیشتر و ضرب و حمله سنگینتر بیس

به طور خلاصه امضا صدا این دو هدفون بسیار مشابه به هم است و با این وجود میتوان از HiFiMAN HE400S به عنوان هدفون کاملتری نام برد که البته در نهایت مهم سلیقه شنونده است.

 

امپ و دک و درایو هدفون

این هدفون بر خلاف دسته زیادی از پلنرمگنتیک ها سخت درایو نیست در تست مستقیم ما به گوشی تلفن همراه Nokia Lumia 930 هم حجم صدای خروجی مناسبی دریافت کردیم ولی توجه داشته باشید اگر قصد تهیه امپ و دک مجزایی ندارید اصلا فکر خرید این هدفون را نکنید و هدفون های دیگری که بازدهی خیلی بهتری با استفاده مستقیم با گوشی موبایل دارند را تهیه کنید چون این هدفون تمام استعداد خودش را در صورت ترکیب با تجهیزات مناسب رونمایی میکند. , یکی دیگر از عناصری که باعث غافلگیری من شد ترکیب این هدفون با امپ و دکی مثل IFI Audio Nano iDSD بود که قبل از تست این تفکر را داشتم که این دستگاه نمیتواند تمام بازدهی هدفون را رونمایی کند ولی کاملا در اشتباه بودم Nano iDSD بسیار فراتر از توقعاتم ظاهر شد و حجم صدای تقریبا زیاد و حس داینامیک و عمیق صدا و ضرب بیس سریع و عمیق تجربه فراموش نشدنی را در این بازه فراهم کرد.

 

نتایج تست ها
در تمامی تست از IFI Audio iPurifier 2 و IFI Audio Power iUSB و IFI Audio Gemini Dual USB و IFI Audio Mercury استفاده شده است. ( به غیر از تست مستقیم با LG V10 )

 

LG V10   با چیپ دک ESS 9018 و امپ  ESS 9602

صدای روشن و کمی انالیتیکال با تفکیک خوب – عرض ساند استیج کمی بالاتر از استاندارد و با عمق معمولی – بیس با کیفیت مناسب با پاسخ مناسب ولی نه زیاد عمیق – ووکال مرد و زن کمی خشک – تریبل روشن با سطح ایر خوب ولی کمی خشک و انالیتیکال

 

 

TEAC UD-301 در مقایسه با LG V10

صدایی روشن تر اما بالانس و کمی انالیتیکال با تفکیک خیلی خوب – ساند استیج عریض تر با عمق خوب – ببس با کیفیت خوب و پاسخ مناسب و عمق خوب – صدای مرد و زن طبیعیتر – تریبل روشن با سطح ایر خوب ولی نرم تر با جزئیات و وضوح بیشتر  – و جزئیات خیلی ریز (Macro details ) بیشتر.

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

 

IFI Audio Nano iDSD  در مقایسه با TEAC UD-301

صدایی روشن و بالانس کاملا نرم و طبیعی تر ,  ساند استیج عریض و عمق بیشتر – بیس با کیفیت خیلی خوب با پاسخ مناسب اما عمق بیشتر – صدای مرد و زن ضخیم تر و و طبیعی تر – تریبل روشن با سطح ایر خوب، نرم، کاملا طبیعی و ضخیم تر, سطح ریز جزئیات کمی کمتر است اما در IFI  صدا در کل فرکانس ها کاملا نرم طبیعی و داینامیک و موزیکالیتی و سطح داینامیک بیشتری دارد. اما در TEAC UD-301 امضا صدا بیشتر روشن و انالیتیکال با وضوح خیلی خوب است که در نهایت مهم سلیقه شنونده میباشد.

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

 

IFI Audio Micro iDSD در مقایسه با IFI Audio Nano iDSD

امضا صدا مایکرو  دی اس دی با نانو مشابه به هم هستند اما در مایکرو تمامی بخش ها پیشرفت داشته است. صدایی روشن و بالانس تر، خنثی و کاملا نرم و طبیعی، داینامیک بیشتر و وضوح بیشتر. جداسازی صداها بهتر و فضای دور ادوات موسیقی بیشتر و حس واقعی بودن بهتر , عرض ساند استیج تقریبا نزدیک به هم اما در مایکرو با عمق بیشتر. بیس با کیفیت بیشتر و پاسخ سریعتر و عمیق تر. تریبل روشن تر و نرم با سطح ایر و جزئیات صدای بیشتر، صدا داینامیک تر و ضرب محکم تر. ضخامت صدای مرد و زن نزدیک به هم بوده اما مایکرو وضوح بیشتری دارد. بیس با کیفیت عالی و عمیق و کاملا بی نقص, و در مجموع صدا طبیعی تر است.

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

IFI Audio Micro iDSD + IFI Audio Micro iCAN SE  در مقایسه با IFI Audio Micro iDSD

ترکیب این دک و امپ یکی از بهترین ترکیب های صدایی بین تمامی تجهیزات صوتی است که در هر بازه قیمتی میتوان پیدا کرد. صدایی روشن تر و بالانس, خنثی، کمی انالیتیکال اما کاملا نرم و طبیعی تر. ساند استیج عریض تر و عمق و ایر بیشتر در مید رنج و فضای اطراف ادوات موسیقی , بیس با کیفیت تقریبا یکسان ولی کمی متمرکز تر و پاسخ مید بیس سریعتر و ساب بیس کمی عمیق تر , ووکال کمی روشن تر و با وضوح بهتر , تریبل با سطح ایر بیشتر و روشن تر و در عین حال نرم تر, در مجموع صدا یک پله بالاتر از زمانی است که از iDSD به تنهایی استفاده شود و در تمامی بخش ها پیشرفت محسوسی را به همراه دارد.

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

 

 

Chord HUGO TT DAC + IFI Audio Pro iCAN در مقایسه با IFI Audio Micro iDSD + IFI Audio iCAN SE

امپلیفایر در حالت تیوب

ترکیب این 2 دستگاه بهترین صدایی است که از HE400S شنیده ام , ساند استیج عریض تر , عمق و ارتفاع بیشتر , امضا صدا خنثی ولی کمی گرم تر , بیس عمیق تر با کیفیت بهتر و پاسخ سریع تر , ایر بیشتر در مید رنج به خصوص اطراف ادوات موسیقی و جداسازی بهتر صداها , ووکال مرد و زن بافت با کیفیت تری دارد و کمی ضخامت بیشتری و در مجموع طبیعی تر ,  تریبل با شفافیت و وضوح و ایر بیشتر و نرم تر , ریز جزئیات بیشتر

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

 

 

نتیجه گیری

های فای من 400 اس قطعا یکی از بی نظیر ترین هدفون هایی است که به راحتی  رقبایی با قیمت های بالاتر از خودش را به چالش میکشد و از تعداد بسیار زیادی از آنها بهتر است و به دفعات بسیار مرا تحت تاثیر عملکرد بی نقص اش قرار داده است. این هدفون را باید الگویی برای نسبت قیمت به عملکرد در دنیای اودیو فایل به شما اورد که صدایی بسیار عالی و فراتر از قیمت خودش ارائه میدهد. 400 اس قطعا جایگزین بی چون و چرا برای هدفون هایی نظیر سنهایزر HD600  یا HD650  به شمار می آید که عملکرد بهتری را در سطح قیمتی پایینتر به نمایش میگذارد.  در آینده نقد و بررسی تخصصی آن دو هدفون را هم قرار میدهیم و با دقت به مقایسه این محصولات خواهیم پرداخت. در مجموع HiFiMAN HE400S به راحتی رقبا بسیار گران قیمت تر را از میدان به در میکند و میتوان آن را بی نظیر ترین هدفون موجود در بازه قیمت خودش و حتی بالاتر نام برد که عملکرد خیره کننده را جای میگذارد.

 

 نکات مثبت

صدایی عالی و بالانس در تمامی فرکانس ها

بیس با کیفیت خیلی خوب باحجم خوب و کنترل شده

مید رنج غنی و پر جزئیات و تریبل ایری و نرم

کابل و پد های قابل تعویض

ارائه بهترین نسبت عملکرد به قیمت در مقایسه با رقبا

نکات منفی

ساختار خشک بدنه هدفون

 

نمرات از 10

کیفیت ساخت , دوام و پایداری : 9

قرار گیری و راحتی  : 9

طراحی : 8.5

صدا : 9

ارزش خرید : 10

امتیاز پی سی ماکس : 9.1

 

 

HiFiMAN-HE400S-Review-Hifiman-Iran-Deale

نویسنده مطلب : رسول اشوری

  • تمام مطالب برای پی سی ماکس محفوظ و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده ممنوع میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی کالاهای دارای قیمت = موجود در انبار , اماده تحویل فوری + ارسال رایگان به سراسر کشور می باشند.
close