نقد و بررسی تخصصی امپلیفایر و دیجیتال انالوگ کانورتر - Schiit Magni 2 Uber & Modi 2 Uber

نقد و بررسی تخصصی امپلیفایر و دیجیتال انالوگ کانورتر – Schiit Magni 2 Uber & Modi 2 Uber دیدگاه تان را بنویسید

 

نویسنده : رسول اشوری

تمامی مطالب ذیل به دست امده از تجربه شخصی اینجانب است و کاملا خنثی و بی طرفانه توضیح داده شده است.

 

سلام , وقت بخیر

موضوع نقد و بررسی امروز ما در پی سی ماکس , آمپلیفایر و دیجیتال آنالوگ کانورتر از برند شیت اودیو هست. این برند از سال 2010 فعالیت خود را آغاز نمود و بعد از تولید مدل های متفاوتی از انواع امپلیفایر های ترانزیستور و تیوب در مدت زمان کمتر از 5 سال ثابت کرد که در صنعت صدا حرف های زیادی برای گفتن دارد. ستاپی که قصد نقد و بررسی ان را دارم تشکیل شده از یک دستگاه آمپلیفایر به نام Magni 2 Uber و یک دستگاه دیجیتال انالوگ کانورتر با نام Modi 2 Uber . این دو دستگاه مدل های ارتقا یافته از نسل پیشین این برند با نام های شیت مگنی 1 و مودی 1 هستند. البته اگر به آخر اسم هر محصول دقت کرده باشید، میبینید که کلمه “اوبر – Uber ” به انتهای نام این دو اضافه شده است. سری Uber تولیدی ابن برند پنجاه درصد قیمت بالاتری نسبت به مدل معمولی یعنی Magni 2 یا Modi 2 دارند و این کمپانی در مدل های اوبر ویژگی های بیشتری را اضافه کرده است.

جهت مشاهده تصویر در ابعاد بزرگتر لطفا بر روی انها کلیک کنید.

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

 

کیفیت ساخت و طراحی

هر دو دستگاه دارای پوشش آلمینیومی نقره ای و خاکستری رنگی هستند و طراحی ساده و مینیمالی دارند. سطح بیرونی هر دو دستگاه کاملا برش خورده و نرم است اما در گوشه ها لبه های تیز و برنده ای دارند. طراحی هر دو دستگاه به ساده ترین شکل انجام شده است اما ظرافت، کیفیت و دوام در طراحی این محصول و در کل محصولات شرکت شیت کاملا مشهود است.

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re
Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

 

امضا صدا دک و امپ

قبل از انتخاب و خرید نهایی بهتر است مشاوره بگیرید چون ممکن است با همه هدفون ها نتیجه دلخواه و مناسبی را به دست نیاورید. امضا صدا این دک و امپ هر دو در رده کاملا خنثی و روشن است. ارائه صدا دک کاملا خنثی و روشن است و تاکیدی روی فرکانسی انجام نشده، بیس حجم خوب و کنترل شده ای دارد، مید رنج ایری با شفافیت و وضوح خوب , تریبل با سطح ایر نسبتا زیاد و روشن است. در ترکیب این ستاپ با هدفون هایی با ماهیت صدای روشن مخصوصا داینامیک درایو ها به عنوان مثال سنهایزر اچ دی هفتصد یا هشتصد در بخش تریبل صدا کمی خشک , مصنوعی و غیر طبیعی و کمی سخت و هارش شنیده می شود. امپ هم مشابه به دک امضا صدایی روشن و ایری , باز و تمیزی دارد. بیس با حجم مناسب، کنترل شده و متمرکز است. مید رنج ایری با شفافیت و وضوح خوب و ساند استیج عریض  بوده و عمق مناسبی دارد. تمامی بخش های صوتی در این دو دستگاه در حد استاندارد رو به بالا هستند.

 

دیجیتال انالوگ کانورتر

این دک بعد از عرضه بازخورد های بسیار مثبتی را در جامعه اودیوفایل به دست آورد و طرفداران زیادی را جذب خود کرد. دک از چیپست AKM44090 استفاده میکند که یکی از چیپ های مطرح در این صنعت به شمار می آید و در تجهیزاتی گاها ده تا بیست برابر قیمت این دک هم استفاده شده است. اما اگر فکر میکنید به این دلیل که این دک از چیپستی استفاده میکنید که در تجهیزات های اند چند هزار دلاری از آن استفاده شده و میتوانید کیفیت صدایی نزدیک و یکسان با آن تجهیزات را در قالب محصولی به نسبت ارزان قیمت به دست آورید باید بگویم کاملا اشتباه میکنید. بسیاری از کمپانی های تولید دک یا توسعه دهندگان معمولا تغییرات و شخصی سازی هایی را در چیپ ها اعمال میکنند و این موضوع یکی از دلایل اصلی است که بین برند ها و هر مدل با وجود استفاده از قطعات یکسان صدای متفاوتی شنیده میشود و در برخی موارد، کمپانی از چیپ خام و برنامه ریزی نشده و با تکنیک ها انحصاری خود چیپ ها را تولید میکند. از صدای خروجی دک را میتوانم به عنوان یکی از مسطح ترین صداهایی که از این چیپ در تجهیزات متفاوت شنیده ام نام ببرم. صدای خروجی کاملا روشن و خنی و انالیتیکال است به نحوی که میتوانم بگویم این کمپانی تقریبا تغییری در صدای خام چیپ ایجاد نکرده است.

 

امپلیفایر

امضا صدا امپلیفایر خنثی، روشن، انالیتیکال و همانند دک هست و همانطور که در قبل هم اشاره کرده ام امکان دارد در کنار استفاده با هدفون هایی با امضا صدا روشن و انالیتیکال ترکیب به وجود آمده بسیار روشن و باریک و فاقد موزیکالیتی لازم جهت لذت بردن از صدای خروجی شود. اما از طرفی در صورت استفاده با هدفونی با صدای متمایل به تاریک همچون سنهایزر HD650 صدای خروجی پر انرژی تر و داینامیک تر میشود و ترکیب بسیار مناسبی به وجود می اید. شفافیت و وضوح امپ در حد خوبی است. ساند استیج عریض و با عمق مناسبی است اما بر اساس هدفونی که استفاده میکنید نتایج متفاوت خواهند بود. مید رنج ایری با وضوح و تفکیک صدای خوب، تریبل روشن و انالیتیکال با وضوح خوب و با سطح ایر بالاتر از استاندارد میباشد.

 

ورودی و خروجی ها

به لطف انواع خروجی و ورودی ها به کار رفته در این دو دستگاه به راحتی میتوانید تجهیزات متفاوت خود را به آنها متصل کنید. در پشت دک شاهد خروجی انالوگ RCA و ورودی COAX و Optical و USB 2 هستیم. در کنار ان سوئیچ خاموش و روشن کردن و ورودی اداپتور قرار دارد. در پشت امپ هم خروجی انالوگ ار سی ای و خروپی پری امپلیفایر و سوئیچ خاموش و روشن و ورودی اداپتور قرار دارد. تقریبا تمام پورت های مورد نیاز امروزی در هر دو دستگاه تعبیه شده است و نگرانی جهت استفاده با تجهیزات متفاوت نیست. وجود ورودی صدا دیجیتال یا اپتیکال نکته ای مثبتی در این ست دک و امپ است زیرا با استفاده از این ورودی ها به راحتی میتوانید از دک در کنار سایر تجهیزات غیر یو اس بی همانند تلویزیون یا کنسول های بازی یا پلیر هایی از این نوع خروجی استفاده میکنند، صدای بسیار بهتری را دریافت کنید.

Schiit Magni 2 Uber

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

Schiit Modi 2 Uber

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

 

بیس

فرکانس های پایین یا تولید صدای بم تولیدی امپ و دک در کنار هم کاملا کنترل شده است. با هدفونی همانند HiFiMAN HE560  و انتخاب گین بالا جهت استفاده از بیشترین قدرت امپ, حجم بیس خوب با عمق مناسب و در ضربات متفاوت پاسخ نسبتا سریعی را ارائه میدهد. کیفیت بیس در حد خوبی است و در ضربات سنگین هم همچنان عملکرد خوبی را نشان میدهد. البته مشخصا این بخش کاملا تحت کنترل قرار دارد و در حد قابل قبولی هست و با تعداد زیادی از هدفون ها بیس خوب و تمیزی را دریافت خواهید کرد. دلیل استفاده از HiFiMAN HE560  این است که این هدفون یکی از بهترین بیس ها از لحاظ حجم و عمق و پاسخ دهی و وزنی را دارا میباشد و تقریبا غیر ممکن است که بتوان از آن ایرادی گرفت. اما در هنگام تست با ستاپ مذکور وزن بیس در سطح بسیار پایینی قرار دارد و تقریبا میتوانم ان را بی وزن خطاب کنم و انطور که باید از ظرفیت ان به نحو احسنت استفاده نمیشود. البته لازم به ذکر است فاکتور بیس در بسیاری از هدفون های معمولا داینامیک درایو عملا وجود ندارد یا این میزان بسیار کم است و حتی شامل سنهایزر HD800 و HD800S  هم میشود. البته محدود هدفون های داینامیک درایوی هستند که فاکتور وزن بیس قابل حس و محسوس است همانند Fostex TH900 یا Sony MDR-Z1R

 

ساند استیج، ایمیجینگ و مید رنج

در این بخش، این ستاپ عملکردی بالاتر از استاندارد را ارائه میدهد. ساند استیج عریض با عمق مناسب , مید رنج ایری با وضوح و شفافیت خوب و صداها به اندازه کافی شارپ هستند . ایر زیادی اطرفا ادوات موسیقی نیست اما مید رنج به دلیل روشنایی بالاتر از حد استاندارد همچنان ایری میباشد و لایه های موسیقی و جدا سازی صداها در حد خوبی انجام میپذیرد. ایمیجینگ و تصویر سازی صدا با اکثر هدفون ها کاملا خوب و قابل قبول است. صداها به صورت غیر طبیعی عریض و باریک شنیده نمی شود و تمام نکات در تصویر سازی صوتی در بالاتر از حد استاندارد قرار بسیاری از امپ و یا دک هاییی با این رده قیمتی قرار دارد. سطح جزئیات صدا بسیار خوب بوده و همینطور حجم جزئیات بسیار ریز به دلیل ماهیت صدای روشن ستاپ بیشتر از حد استاندارد خود نمایی میکنند.

 

تریبل

همانطور که در ابتدای بررسی اشاره کرده ام، امضا صدا امپ و دک خنثی اما روشن و انالیتیکال به همراه نرمی و وضوح و شفافیت خوب در سایر فرکانس ها است. تنها بخشی که میتوانم از آن ایراد بگیرم پر انرژی بودن تریبل است که ممکن است با بعضی از هدفون های با ماهیت صدای روشن و خنثی و انالیتیکال همانند سنهایزر HD700 , آِ800 صداها کمی خشک و همراه با هارش شنیده شود. البته هارشنس ایجاد شده ایراد این امپ و دک نیست بلکه به دلیل ماهیت صدا هدفون ها با صدای روشن و ترکیب با سورسی همانند این دستگاه باعث شده تا صدا کمی بیشتر از حالت طبیعی روشن با ایر کمی زیاد و کمی سخت و یا در بعضی از هدفون ها همراه با هارشنس شنیده شود. البته با هدفون های بسیاری این ستاپ صدای تریبل تمیزی با شفافیت و وضوح بسیار خوبی را ارائه میدهد. به طور کل بر اساس ماهیت صدا یهدفون شما ممکن است این ستاپ گزینه مناسبی برای شما نباشد. اما با هدفون هایی مانند HiFiMAN HE400S و HE400i صدا همچنان وضوح و شفافیت خوبی را به همراه دارد.

توصیف صدای امپ و دک به طور معمول سخت تر از توصیف صدای هدفون با تجهیزات متفاوت است مگر اینکه مدام با تجهیزات متفاوت مقایسه هایی انجام دهم اما ممکن هست اکثر خواننده های این مطلب تجهیزات زیادی را تست یا استفاده نکرده باشن و این روش بار اطلاعاتی مثبتی را به همراه نداشته باشد اما جهت اشنایی با صدای خروجی این ستاپ با هدفون های متفاوتی تست را انجام داده ام تا نتیجه گیری صحیح تری از صدای خروجی امپلیفایر و دک به دست اورید.

 

Beyerdynamic DT990 Pro 250OHM

صدایی خنثی و انالیتیکال و روشن با وضوح خوب – عرض ساند استیج استاندارد با عمق کاملا سطحی به طوری که صدای بیشتر کنار هم است تا در عمق باشد. جزئیات صدا در حد خوبی است اما فاقد حد استاندارد ریز جزئیات است. در مید رنج صداها تفکیک خیلی خوبی ندارد، گویا لایه ای نازک تمامی صداها را پوشانده است و سطح پویایی و داینامیک بودن خود را از دست داده اند. حجم بیس زیاد است و متاسفانه بیشتر روی مقدار ان تمرکز شده تا کیفیت به شکلی که میتوانم هدفون را در دسته هدفونه های  “بومی” قرار دهم. پاسخ فرکانسی هدفونی کمی V شکل است و بیشتر تمرکز  روی بیس و فرکانس های بالا قرار دارد. حجم زیاد و تاکید نا به جا بر روی بیس در هدفونی که عنوان مانیتورینگ را یدک میکشد به هیچ وجه مناسب نیست. مید بیس حجم زیادی دارد و به راحتی روی سایر فرکانس ها تاثیر گذار است و بعد از استفاده طولانی مدت خسته کننده خواهد شد. تریبل سطح ایر مناسبی دارد اما حضور زیاد و مقدار ان تاثیر منفی بر جا گذاشته و باعث هارشنس و لبه دار شدن فرکانس های بالا شده است. البته با اعمال اکولایزر این میزان کمتر میشود. در این ست امپ و دک بیشتر به تریبل و پر انرژی بودن ان تاکید شده که البته با بسیاری از هدفون ها، ستاپ شیت صدایی طبیعی بدون، هارش و کلینیکال را ارائه میدهد. بی شک مشکلات گفته شده بیشتر مربوط به هدفون بوده. بهتر است از هدفون هایی با صدای نرم و موزیکالی در ترکیب با این ستاپ شرکت شیت استفاده نمایید تا صدای قابل قبولی را دریافت کنید.

Sony MDR100AAP

این هدفون نسبتا جدید برند سونی امضا صدای خنثی و نسبتا گرمی را دارد اما نوع ارائه صدا کمی بیش از حد نرم و ریلکس است و با بعضی از تجهیزات , موسیقی ضرب محکمی ندارد و پوششی بسیار نرم و موزیکالی تمام صداها را پوشانده است . اما در هنگام تست هدفون با ستاپ شرکت شیت نتایج کاملا متفاوت به دست آمد. امضا گرم و خنثی این هدفون کمی روشنایی و ایر بیشتری پیدا کرد و موسیقی با ضرب محکمتری به گوش رسید. بیس کمی حجم بیشتر داشته و عمیق تر شد ولی همچنان نوع ارائه صدا رو به بخش روشنی و گرمی نئوچرال هست. ترکیب این امپ و دک بازدهی خوبی را در صدای کلی به وجود اورد و یکی از ترکیب های مورد علاقه من است.

Fostex TH500RP

صدایی خنثی , با وضوح خوب , نرم , موزیکال , ساند استیج عریض با عمق معمولی – حجم بیس خوب با ضرب و سرعت مناسب و کیفیت خوب ولی فاقد وزن – سطح جزئیات صدا در حد خوب و همراه با ریز جزئیات مناسبی است. جداسازی صداها در مید رنج کاملا خوب و در سبک های شلوغ هم کاملا پایدار است. سطح ایر در تریبل کاملا مناسب با وضوح خوب و نرم است و بدون لبه دار و یا سخت شدن به گوش میرسد. صدا در مجموع کاملا نرم و موزیکال بوده و ترکیب خوبی به وجود آورده است.

HiFiMAN HE350

صدایی خنثی , و روشن با وضوح خوب و نرم – ساند استیج عریض با عمق مناسب – حجم بیس خوب با ضرب و سرعت مناسب و کیفیت خوب – سطح جزئیات صدا در حد خوب با ریز جزئیات مناسب  – جداسازی صداها در حد خوب – تریبل با سطح ایر خوب ولی روشن در بعضی از سبک ها و بسته به کیفیت ریکورد موسیقی ممکن است کمی سیبیلنت یا اغراق در صداهای ” س ” یا ” ش ” ( که فرکانس های صوتی 4 کیلو هرتز تا نهایتا 10 کیو هرتز را در بر میگیرد ) شنیده شود. اما میزان اغراق صدا ها آن فدر زیاد نیست که روی تجربه شنیداری شما تاثیر منفی بگذارد. البته این مقدار به صورت پیش فرض در این هدفون با بعضی از تجهیزات شنیده میشود اما در این امپ به دلیل کنترل کمتر کمی شدیدتر است. باز هم اشاره میکنم این مقدار بسیار کم است و به طور کل این بخش بدون کلینیکال شدن صدا، نرمی و وضوح خوبی دارد .

HiFiMAN HE400S

صدایی خنثی , نرم و موزیکال با وضوح خوب – ساند استیج عریض با عمق خوب – حجم بیس خوب با ضرب و سرعت خوب جزئیات صدا در حد خوب با ریز جزئیات مناسب – سرعت پاسخ بیس خوب در کنار حجم و ضرب مناسب اما فاقد وزن و بافت با کیفیت بالاتر از موارد مشابه.  جداسازی صداها خوب و در سبک های شلوغ هم همچنان بدون تداخل و پایدار است. تریبل با سطح ایر و وضوح خوب بدون هارشنس و سختی اما تقریبا بدون وزن – ترکیب این امپ و دک با این هدفون کاملا صدایی موزیکال و با جزئیات خوبی را به وجود آورده و برای هر سبکی ایده ال است.

HiFiMAN HE400i

صدایی خنثی , با وضوح خوب , کاملا نرم , و موزیکال و ایری , عرض ساند عریض و با عمق معمولی , حجم بیس خوب با ضرب و سرعت مناسب و کیفیت خوب اما فاقد وزن – سطح جزئیات خوب میباشد و همراه با ریز جزئیات مناسبی است. جدا سازی صداها در مید رنج در حد خوب و در سبک های شلوغ هم صدا وضوح خوبی دارد و تداخل زیادی به وجود نمی آورد. تریبل کمی ایر بیشتری از استاندارد کمی ان بخش در بعضی از سبک ها و بسته به کیفیت ریکورد موسیقی ممکن است کمی سخت شنیده شود البته این میزان زیاد نیست و برایتنس کافی دارد و جزئیات و وضوح هم در حد خوبی هستند ولی فاقد وزن و داینامیکی دستگاهی مانند IFI Micro iDAC 2 است. نتیجه ترکیب صدای موزیکال و کمی روشن ولی نرم است و برای همه سبک ها مناسب است.

HiFiMAN HE560

صدایی انالیتیکال و روشن ولی نرم و موزیکال – عرض ساند استیج بالاتر از حد استاندارد با عمق معمولی. همچنین ایر زیادی دور ادوات موسیقی نیست و فضا مسطح است – حجم بیس خوب با ضرب مناسب و سرعت خوب ولی وزن و عمق و سرعت مانند IFI Micro iDSD نیست و صدا خیلی مسطح تر است – جزئیات صدا در حد خوب اما میزان ریز جزئیات در سطح متوسطی قرار دارد – جداسازی صداها در مید رنج را در یک کلمه میتوان “خوب” بیان کرد به این دلیل که در برخی سبک ها با تعداد سازهای زیاد ممکن است کمی تداخل و داغ شدن به وجود آید. تریبل با سطح ایر مناسب با ضرب خوب ولی فاقد وزن مناسب و سطح پویا و شارپ بودن بیشتر در برایتنس صدا خلاصه شده است تا تمیز بودن و داینامیک بودن ان. با توجه به خروجی 1200 میلی وات در 50 اهم هنوز هم مقدار ولتاژ برای این هدفون کافی نیست و این هدفون به شدت تشنه ولتاژ بیشتر است. به طور کل این امپ و دک نتوانست توانایی و پتانسیل این هدفون را به خوبی نشان دهد. در کنار این موضوع باید توجه داشته باشید که برای درایو شدن و بازدهی خیلی خوب این هدفون نیازمند امپ و دک قدرتمندی هستید.

Sennheiser HD700 

صدایی خنثی , انالیتیکال و روشن با وضوح خوب – ساند استیج عریض با عمق معمولی – حجم بیس خوب با ضرب مناسب اما دارای بهترین کیفیت در کلاس خود نیست – سطج جزئیات صدا در حد خیلی خوب و با ریز جزئیات مناسب – جداسازی خوب صداها در مید رنج با وضوح مناسب و سطح ایر خوب – تریبل روشن با وضوح خوب و سطح ایر استاندارد و با کمی سیبیلنت یا اغراق در صداهای ” س ” یا ” ش ” ( که فرکانس های صوتی 4 کیلو هرتز تا نهایتا 10 کیو هرتز را در بر میگیرد ). اما این میزان کم میباشد. ولی همچنان این بخش با موسیقی های هارد راک یا متال با این تجهیزات کمی خشک و تصفیه نشده است. البته این میزان همچنان کمتر از سنهایزر HD800 است. اگر یکی از طرفداران این دسته از موسیقی ها هستید بهتره در انتخاب خود تجدید نظر کرده و امپ و دکی با صدای نرم و موزیکال تری تهیه کنید. به طور کل ترکیب این هدفون با این ست شرکت شیت را میتوانم خوب بیان کنم. به طور کل این هدفون جهت درخشش بیشتر و بازدهی بهتر به امپ و دک بسیار بهتری نیاز دارد.

Sennheiser HD800

صدایی کاملا انالیتیکال و خیلی روشن و سرد و فاقد موزیکالیتی لازم جهت لذت بردن از موسیقی – عرض ساند استیج بالاتر از استاندارد با عمق معمولی – بیس کنترل شده با ضرب و سرعت خوب ولی حجم کم – جزئیات صدا در حد خوب و ریز جزئیات مناسب – جداسازی صداها در حد خوبی هستند. بک گراند موزیک همچنان زیاد مشکی نیست. مشکل اصلی این امپ و دک با این هدفون تریبل بسیار شارپ و برنده است و کنترل خوبی انجام نشده است. این بخش در سبک هایی همانند هارد راک یا متال مانند کشیدن تیغی روی گوش های شنونده است.  همینطور به همراه پیک فرکانسی 6 کیلو هرتز این هدفون، برندگی صدا همراه با هارشنس است و به سختی میتوان آن را تحمل کرد. هدفون با وجود 300 اهم بودن به ولتاژ خیلی زیادی جهت درایو شدن نیاز ندارد. ولی ترکیب این هدفون و امپ راضی کننده نیست و در صورت حتی تهیه ان هم بهتر است از موسیقی با انرژی زیاد در تریبل دوری کنید.

Sennheiser HD800S

صدایی کاملا انالیتیکال و روشن و سرد ولی سطح موزیکالیتی این بار بهتر از نسخه HD800 اورجینال است. سایر مشخصه های صدا بسیار مشابه به هدفون اصلی هستند و تفاوت زیادی ندارند. عرض ساند استیج بالاتر از استاندارد با عمق معمولی – بیس کنترل شده با حجم و ضرب مناسب و کیفیت خوب – جزئیات صدا در حد خوب و ریز جزئیات مناسب – جداسازی صداها در حد خوبی هستند – بک گراند موسیقی زیاد مشکی نیست و همه چیز در حد استاندارد است – بر خلاف هشتصد اورجینال در این هدفون بخش تریبل تصفیه شده تر است سطح ایر بالاتر از استاندارد بوده و درای وضوح مناسبی است. اما همچنان شارپنس کمی بالاتر از حالت ایده ال قرار دارد که میتوانست این مقدار کمتر باشد و به دلیل تاکید انرژی زیاد در بخش فوقانی مید رنج این هدفون، برای افرادی که حساس به تریبل هستند این بهترین انتخاب نیست. البته به طور کل این هدفون نیازمند امپ و دک بسیار قدرتمندی است و اگر در این فکر هستید که فقط تمام بودجه خود را به خرید این هدفون اختصاص دهید و در نهایت یک امپ و دکی همانند این ستاپ یا IFI iDAC 2 یا Chord Mojo را جهت درایو کردن تهیه کنید و به ان قانع باشید باید بگویم متاسفانه تمام استعداد این هدفون و بودجه خود را هدر داده اید, جهت بیشترین بازدهی ضروری است همراه دک خوبی از امپلیفایر قدرتمند و با کیفیتی نیز استفاده کنید. این ستاپ هم قدرت خروجی بالاتر از استانداردی را دارد اما همچنان از ظرفیت های هدفون به نحو احسنت استفاده نمیشود و کافی نیست.

 

نتیجه گیری

بی شک این ستاپ دیجیتال انالوگ کانورتر و امپلیفایر در بازه قیمتی خود عملکرد خوبی را ارائه میدهند و اگر به دنبال صدای خنثی و روشن و انالیتیکال هستید و قصد دارید با هزینه مناسبی عملکرد خوبی را دریافت کنید قطعا این پیکیج ارزشمندی برای شما خواهد بود. اما اگر از هدفونی استفاده میکنید که به صورت پیش فرض مشکلاتی مانند پر انرژی بودن تریبل یا خشک یا هارش بودن یا خیلی داغ شدن تریبل یا مید رنج رنج میبرد و مخصوصا اگر حساس به تریبل هستید بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید. زیرا در نتیجه صدا دریافتی ممکن است باب میل و لذت بخش نباشد و امپ و دک هم باعث تشدید این موضوع شوند. اما برای اکثر هدفون ها انتخاب مناسبی است. در نظر داشته باشید به دلیل کمی بوست ایر و برایتنس در صدای خروجی ممکن است با بعضی از هدفون ها امضا صدا با حالت استاندارد و تست با تجهیزات دیگر کمی متفاوت و روشنتر باشد. به طور کل این طبیعی ترین و و داینامیک ترین و موزیکال ترین امپ و دک در بازه قیمتی خود نیست اما برای طرفداران این امضا صدا ستاپ ارزشمندی است.

 

 

نمرات از 10

کیفیت ساخت , دوام و پایداری : 10

طراحی : 10

صدا ( امپلیفایر ) : 7.5

صدا ( دیجیتال انالوگ کانورتر ) : 7.7

قیمت / عملکرد : 7.5

امتیاز پی سی ماکس : 8.5

 

مثبت

عملکرد خوب امپ و دک در کنار هم

قیمت مناسب و پکیجی ارزشمند

قدرت زیاد امپلیفایر

صدایی های-رزلوشن , ایری و باز

داشتن ورودی های متنوع جهت اتصال به تجهیزات مختلف

 

منفی

امضا صدای روشن و انالیتیکال برای همه افراد مناسب نیست.

پر انرژی بودن تریبل و ایجاد هارشنس یا صدای سخت با بعضی از هدفون ها

کنترل زیاد بیس و حجم استاندارد رو به کم برای دسته ای ممکن است راضی کننده نباشد مخصوصا با هدفون های صدای خنثی و روشن

به دلیل بوست برایتنس و ایر در صدای خروجی امضا صدای بعضی از هدفون ها ممکن است کمی تغییر کند.

 

Schiit-Audio-Magni-2-Uber-Modi-2-Uber-Re

 

تمام مطالب برای پی سی ماکس محفوظ و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده ممنوع میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی کالاهای دارای قیمت = موجود در انبار , اماده تحویل فوری + ارسال رایگان به سراسر کشور می باشند.
close